Radana.JPG
Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Mojí kmenovou profesí je práce s lékařskými informacemi. Mým celoživotním koníčkem je vědomý přirozený (trojrozměrný a plastický) pohyb a výzkum těla. Pohyb je člověku vlastní a je neodmyslitelný. Co se v těle nepohybuje a nerozvíjí, stagnuje. Je odsouzeno k zániku. Se zrakem je to podobné. Pohyb očí vnímám jako neoddělitelnou součást pohybu celého těla. Pochopila jsem, že i tak „malý“ orgán jako je lidské oko může vylepšením své funkce pomocí speciálních cvičení ovlivnit posturu a pohyb celého těla. Baví mě předávat svoje zkušenosti. Je mi blízká tradiční čínská medicína a její principy. Zároveň ctím vynálezy klasické medicíny, jsou-li používány patřičně a nejsou-li nadužívány.
Na svém těle jsem se naučila různé techniky a praktikovala je (např. techniky krasobruslení, rychlobruslení, klasický balet, technika Marty Graham, José Limona, Merce Cunninghama, Body-Mind Centering, improvizace, kontaktní improvizace, Feldenkraisovu metodu, vizualizační a dechové techniky, japonskou masáž shiatsu. Absolvovala jsem řadu seminářů, např. cyklus seminářů Současné pohybové trendy scénického tance s názvem Tělo v pohybu ‑ Tanec a KI - Tělo jako nástroj, Pohybová syntéza - pohyb - dech - hlas, cyklus seminářů Taneční výchova - Tělové systémy - Od zkoumání těla k tanci a jeho čtení atd. (některé s akreditací MŠMT). Většinu technik praktikuji dodnes. 
V roce 2017 jsem absolvovala a zdárně ukončila lektorský kurz Zlepšování zraku přirozenou cestou u paní RNDr. Hany Maslowské. V souladu s pokračováním v duchu této metody mi jsou nejbližší cvičení očí v přírodě, vycházky ve tmě, přednášky.
Nabízím:
- individuální poradenství
- cvičení s očima v parku
- noční procházky
- jednodenní kurzy
- přednášky pro MŠ, ZŠ, mateřská centra...
Radana v akci.JPG
__________________________________________________________________________________________________________________
poušť.jpg
blízko_1.JPG

Je krásné se dívat!

blízko_3.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one